Miloslav Ransdorf

Afganistan roku 1960-1970, Irak, Syrie atd..

Dobrý den,viděl jste fotky z Afganistanu,Iráku,Sýrii atd. V roce 1960-1970 ??? Jsou to fotky jako lidí z Evropy,žádný šátky,burky...Co s nimi a s jejich mentalitou udělal islám ??? Stačí se podívat... Proč islám nepostavíte mimo zákon, je horší než nacismus...džihád,sharia...Proč to Evropa toleruje? muslim Obama

Dobrý den, ano, ty srovnávací fotky jsem viděl na internetu. Dnešní stav ve zmíněných zemích je v porovnání s dobou před čtyřiceti- padesáti lety alarmující. 

Ve společnostech, které jsou v krizi, stoupá poptávka po zjednodušujících ideologiích, náboženských i nacionalistických. Islám dává lidem iluzi, že do událostí vidí, že znají odpovědi, dává jim pocit pevné půdy pod nohama. V Sýrii baasisté podporovali umírněný, světský arabský nacionalismus. Američané je chtěli svrhnout, a proto podpořili islamisty. A ti přivedli společnost ke zdivočení. Toto se děje všude tam, kde se islám stal náhražkovou ideologií místo ideologie nacionalistické, socialistické nebo jakékoli jiné. Islám má neskutečně slabý racionalizační potenciál. Umí jen rozbíjet, ale nikoli budovat. 

Islám v Evropě zakázat nelze, protože k evropským principům patři svoboda vyznání (i když v případě islámu nejde čistě jen o náboženství). Je ale jasné, že jim o svobodu vyznání nejde. Jim jde o to, jiným svobodu (a nejen svobodu vyznání) vzít. 

comments powered by Disqus