Miloslav Ransdorf

Zodpovědnost za avizované krveprolití v Evropě

Dobrý den. Islamisté z IS nám s drzým výsměchem sdělují, že do Evropy posílají mezi migranty své válečníky, aby rozpoutali krvavé peklo a nastolili chalífát, Přesto se politici tváří že neslyší, média, neziskovky a lidskoprávníci masírují hlavy pro podporu migrace. Jak pilné jsou tajné služby těžko posuzovat.Až se ukáže, že nešlo o plané výhružky, že mezi Syřany (i ostatními) jsou jak uprchlíci, tak válečníci IS , až v Evropě skutečně nastane ono krveprolití , což je pravděpodobné , bude možné podle práva všechny podporovatele imigrace volat k trestní zodpovědnosti, nebo jako obvykle řeknou "sorry," a v klidu zmizí ? Připouští si někdo v Bruselu svou zodpovědnost za lehkovážnou podporu afroarabské invaze? křišťálová koule

Dobrý den, tajné služby pracují celkem dobře, otázkou zůstává, proč politici ignorují a nevyužívají jejich poznatky.  Mrzí mne, že zatím nikdo nepovolal na scénu Europol, který má např. vynikající informace o organizované zločinu a teroristech. Kdysi jsem tuto instituci navštívil a měli dokonalý přehled o činnosti kosovské mafie. Politikové od nich informace dostávali, ale vůbec je nebrali v potaz. Pokud nedojde k aktivizaci veřejnosti, bude to s odpovědnosti za poslední vývoj jako v případě Jugoslávie. Západní sponzoři rozpadu Jugoslávie jsou v klidu, Alija Izetbegovič je mrtvý, Franjo Tudjman také, souzen byl pouze Slobodan Miloševič, který zemřel za podivných okolností. A zůstalo 250 tisíc mrtvých, obětí etnických konfliktů.  

Politická odpovědnost je jedna věc (a ta je v případě Bushe staršího, Clintona, Bushe mladšího i Obamy nesporná), ale to není totéž co trestní odpovědnost. Může se ale stát, že se politická odpovědnost spojí s trestní odpovědností. Třeba Pinochet byl dlouhou dobu téměř nedotknutelný, ale ke konci života byl obžalován a postaven před soud. Není vyloučené, že se totéž stane evropským politikům (americkým prezidentům asi ne). 

comments powered by Disqus